Pranie wykładzin

pranie wykładzin warszawa

Pranie wykładzin Warszawa

Wykonujemy pranie wykładzin, dywanów, tapicerki meblowej. Pranie ekstrakcyjne wykładzin i tapicerki składa się z kilku etapów:

  • Krok 1 to dokładne odkurzanie wykładzin.
  • Krok 2 to odplamiane trudnych do usunięcia plam (jesteśmy w stanie usunąć większość plam z kawy i herbaty).
  • Krok 3 to natryskiwanie roztworu specjalnego preparatu (pre-spray) na czyszczoną powierzchnię w celu wstępnego rozpuszczania brudu.
  • Krok 3 to szorowanie wykładzin za pomocą szorowarek jednotarczowych, a w przypadku tapicerki przy pomocy specjalnych szczotek i urządzeń mechanicznych.
  • Krok 4 to płukanie ekstrakcyjne (w jednym kroku natryskiwany jest preparat piorący i odsysany wraz z rozpuszczonym brudem).

Pranie wykładzin dywanowych i dywanów wykonujemy także metodą bonnetowania, co znacznie skraca czas wykonania oraz schnięcia. Bonnetowanie wykładzin skraca także znacznie czas schnięcia wykładziny do ok. 1 godziny (dlatego jest to metoda potocznie nazywana metodą „na sucho”). Bonetowanie wykładzin ma jednak sens w przypadku nieznacznie zabrudzonych wykładzin, przez co traktujemy tę metodę jako pranie pielęgnacyjne, wykonywane 1-2 razy do roku, a nie pranie gruntowne. Gruntowne pranie wykładzin zawsze przeprowadzamy przy użyciu cięższego sprzętu – ciężkich szorowarek oraz trzysilnikowych odkurzaczy ekstrakcyjnych, dzięki czemu osiągamy bardzo dobre rezultaty.

Pierzemy wykładziny o powierzchni już od 50 metrów kwadratowych. Realizujemy także zlecenia prania wykładzin o powierzchniach kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Wybór metody dostosowujemy do intensywności zabrudzeń oraz rodzaju powierzchni.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Nasi pracownicy z przyjemnością wyczyszczą Państwa wykładzinę, a osiągnięte efekty będą na najwyższym poziomie, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zastosowaniu profesjonalnej chemii oraz zaawansowanych maszyn piorących, największych i najmocniejszych spośród dostępnych na rynku.

Pranie wykładzin Warszawa – cena usługi: już od 2 zł netto za metr kwadratowy!

Zadzwoń: tel. 795 697 858

 

Czas schnięcia

Czas schnięcia wykładziny po praniu zależy od metody prania, intensywności zabrudzeń, temperatury i wentylacji pomieszczeń oraz wielu innych czynników. Średni czas schnięcia pranych powierzchni wynosi od jednej do kilkunastu godzin (w przypadku silnie zabrudzonych wykładzin).